ANAMENÜ  
 
   REKLAM ALANI  
 
   DUYURU  
(Turkey All The Pastry Sector is Here) - (MEETING POINT OF BAKERY PASTRY INDUSTRY)

Pastacılar Derneğinin Resmi web sitesi yayın hayatına başladı...

Üye Kartlarınız Çıktı...

SİZDEN GELENLER BÖLÜMÜMÜZ YAYINA GİRMİŞTİR
17.01.2010
YURTDIŞINDA ÇALIŞAN BİR USTANIN USTALARA MESAJI...
26.11.2009
DİKKAT!!! YURTDISINDA İŞ VAADiYLE SİZLERDEN PARA İSTEYEN DOLANDIRICILARA KANMAYINIZ...
06.09.2009
DUYURU! PASTACILAR.COM ISMINI KULLANARAK INSANLARI KANDIRAN DOLANDIRICILARA DIKKAT EDINIZ...
22.04.2009
Pastacılar.com'dan Bir Yenilik Daha...
09.10.2007
Sizi ülkemizdeki pastacılığın daha bilinçli ve organize olarak gelişmesine ortak olmaya davet ediyoruz...
19.09.2007
 
   EMAIL LISTEMIZ  
New Page 1
Sektörümüzdeki yeniliklerden haberdar olmak için email listemize kayıt olabilirsiniz.

   
 
   REKLAM ALANI  
 
   ANKET  
PASTACILIK FUARLARI, KAÇ YILDA BİR YAPILMALI ?
5346 kişi oyladı
1 YIL %87 4669
2 YIL %4 263
3 YIL %7 414
Tüm Sonuçlar
 
   LINKLER  
 
   TAKVIM  
 
   DÖVIZ  
 
   DESTEK  
 
 
     
    PASTACILAR DERNEĞİ  

 

PASTACILAR DERNEĞİ


MİSYONUMUZ

Pastacılığın güç ve kaynaklarını harekete geçirerek,meslek saygınlığının korunması doğrultusunda her koşulda, yerde ve zamanda, iş,eleman, malzeme, bilgi, vb... konularda yardım etmek ve toplumun "pastacılık sektörü" bilgisini geliştirilmesini sağlamaktır.

 

VİZYONUMUZ

Tüm pastacılık sektörünü kucaklayan ve tüm toplumun kucakladığı, ulusal ve uluslararası düzeyde meslek saygınlığını ve hizmet kalitesini sürekli geliştiren bir sektör yardım kuruluşu olmak.


DERNEĞİMİZ…

Pastacılık sektörünün tüm ilgili birimlerini tek çatı altında toplamayı amaçlayan Türkiye’ nin tek profesyonel pastacılık derneği olan Pastacılar ve Tedarikçileri Derneği  siz aile bireylerimize hizmet etmekten büyük mutluluk duyacaktır.

Sektörün dayanışma,yardımlaşma,haberleşme ve buluşma adresi olan Pastacılar Derneğimiz değerli sektör Temsilcilerimizin, İşverenlerimizin ve Ustalarımızın katılımı ve katkısı ile günden güne gelişmektedir. Bu maksatla sizi ülkemizdeki pastacılığın daha bilinçli ve organize olarak gelişmesine ortak olmak üzere Derneğimizde yer almaya davet ediyoruz.

 

PASTACILAR ve TEDARİKÇİLERİ DERNEĞİNİN AMACI:

Ülkemiz Pastacılık sanatını ve sanatçılarını daha iyiye ve güzele götürecek çalışmalar yapmak, Pastacı, Tatlıcı Dondurmacı, Unlu mamül sanatçısı, Çikolata ve Şekerleme ustalarının mesleki gelişimine yön vermek, önlerini ve ufuklarını açacak projeler geliştirmekdir.

 

Pastacılarımızı ve onların en yakın destekçileri olan gıda ekipman ve tedarikçileri ile buluşturmak, birlikte yaratacakları sinerji ile bu gruplara yeni vizyonlar kazandırmaktır. Genç pastacıların ve geleneksel tatlıcılar ile unlu mamül sanatçılarının yetişmeleri için AB normlarında eğitim imkânları yaratmak, var olan imkanlardan istifade etmelerini sağlamaktır.

 

Avrupa’da ve dünyada bu alandaki yeniliklerin ve bilgilerin en kısa sürede üyelerimize ulaşmasını sağlamak, Tedarikçi esnafı da ülkemizde temsil ettikleri veya ürünlerini sattıkları yurtdışındaki ihracatçı firmalarını bu konularındaki gelişmelerin, kullanıcıya intikalini sağlamaya yönlendirmek, uzmanlarına veya üretici kuruluş yöneticilerine ülkemize gelerek tatbiki kurslar düzenleyerek, seminerler konferanslar, vermeye veya kullanıcı üyelerimiz yani potansiyel müşterilerini yurtdışındaki tesislerinde eğitmek, görgü ve bilgilerini, arttırmaları için davet etmelerini sağlatmaktır.

 

Bu konu dernegimizin en önemli amaçlarından biridir. Diğer bir amacımız ise pastacılık camiasını profesyonelleri ile, tedarikçiler dediğimiz üretici, ithalatçı ve dağıtıcılar ile ayrıca gıda sağlığı, gıda güvenliği, hijyen ve ilgili yerel yöneticileri, eğitim görevlilerini ve basın ile mümkün olan her fırsatta bir araya getirebilmektir.

 

Bu amaçlarımıza bağlı olarak periyodik aralıklarla geniş ve dar kapsamlı buluşmalar düzenleyerek fikir alışverişine imkân yaratmak,genç ve yetenekli üyelerimizin camiada tanınmasına yardımcı olmak ve diğer sivil toplum kuruluşlarının başkaları ile buluşmak, ziyaretler düzenlemek, konularımızla ilgili yurtiçi ve yurtdışı temaslarda bulunmaktır.

 

Ana amaçlarımız paralelinde belirlenerek aşağıda sıralanmış olan çalışma konularımız ve faaliyetlerimiz ile kamuoyunu dikkatini içinde bulunduğumuz gıda ve gastronomi sektörüne çekmek, Pastacı ve Tedarikçi birlikteliğinin Mesleki gelişimimize ve ülke ekonomisine yarar getirmesini sağlamaktır.

 

Temel hedef, AB normlarında eğitilmiş Pastacı, Tatlıcı, Dondurmacı, Fırıncı ve Unlu Mamul sanatçısı yetiştirmek Türkiye de ve dünyada geçerli sertifika veya diploma sahibi yapmaktır.

 

Tedarikçilerimizin işçi ve insan sağlığına uygun ürünleri, kullanım koşulları dikkate alınarak en uygun fiyat ve şartlarda pastacı esnafına ve profesyoneline sunmasını sağlamak, teşvik etmek ve onurlandırmaktır.

 

Bu çalışmalarımız; sektörümüzde ve iş kollarımızdaki eleman kalitesini arttıracak bilgi birikimlerini ve dünyaya bakış açılarını genişletecek, el sanatlarını mesleki düşünce ve becerilerini geliştirerek, sektörümüzdeki önemli sorunlar çözülecektir.

 

Derneğimizin gerçekleştireceği çalışmalarla yaratacağımız kaliteli istihdam ile nihai Tüketici olan halkımızı daha kaliteli, daha sağlıklı, daha ekonomik ve geniş mamul çeşidi ile buluşturmaktır.

 

Pastacılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
Emin AYDEMİR

www.pastder.org
Tel: 0212 621 37 53
Gsm: 0536 981 10 00
info@pastder.org


pasta kurabiye modelleme kursu pastadekor pastry pastane dolabı vitrin pastane dekorasyon ustalar şefler chefs pasta malzemeleri unlu mamüller simitçi dükkan açmak pastane toptancı gıda malzemeleri türkiye pastacılar türkpasder tedarikçiler derneği istanbul pastaneler butik pastane pastacılık börekçiler dondurmacılar çikolatacılar baklavacılar tatlıcılar hamurcular izmir pastacılar ankara pastacılar antalya pastacı kadayıfçılar kadayıf tardelat tardelad petifür makaron macaron tarifi endüstriyel mutfak üretim tesisi fabrikasyon büyük pastane ünlü pastaneler pelit görgülü seyran mado motta değirmen bağ dilek hacı said tatbak tatlıbak tatlıcı liva emin pastek komşu fırın beyaz fırın kara fırın cake studio ceviz ağacı pastacım tuta coccolat güllüoğlu divan baylan inci çevre pasder .org pastacilardernegi.com .tr kadayıf tadelatı tardeladı tartelat osmanlı tatlısı

 
   ÜYE PANELİ  
 
 
Üye Ol   |   Şifremi unuttum 
 
  Reklam Alani  
 
   REKLAM ALANI  
 
   REKLAM ALANI  
 
   GÖRÜŞLERİNİZ  

www.pastacilar.com Hakkındaki görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.

Yorum Oku   |  Yorum Yaz
 
   SON 10 PASTANE  
Damla pastanesi

Divan pastanesi

Sedir pastanesi

Ünlü pastanesİ

Çınar börek erbaa

Pasha bakery

Tatli dünyası

Faruk güllüoğlu

Çınar 6 cafe

Palmi börek sarayı

 
   GÖRGÜLÜ  
 
   SON 10 TEDARİKÇİ  
POLEN UN VE GIDA KATKI MADDELERİ SAN. VE TİC A. Ş

TATLIMMBAKLAVA

Mert Unlu Mamüller

düzenli gıda

ALPTEKİN MAKİNA ISI SANAYİ TİCARET A.Ş.

Değirmen gevrek ve patiseriie

HSG TARIM

SARIKAYA TEKNİK ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ

SÜTHAN GIDA LTD

İSTOK LTD. YUMURTA TOZU ve CEVİZ

 
   RASTGELE TARİF  
Diyet Çikolata

Zeytinli Top Kek

Hindistan Cevizli Kek 2

Misket Tatlısı

Vişneli Kek

Karakız Keki

Damla Sakızlı Sütlaç

 
   EN SON USTA  
İsmail Sakur
Doğum Yeri : Şırnak
Doğum Tarihi: 9-Aralık-1990
Meslek : Pastacı
Yaşadığı Şehir : İçel
DETAYLAR
 
   LiNKLER  
Sitedeki yazı,resim v.b metaryellerin kopyalanması ve izinsiz kullanılması yasaktır. www.pastacilar.com.tr
& Kodlama © Copyright - Çilem Net Bilişim Teknolojileri ve Reklamcılık Her hakkı saklıdır. 2004 - 2012©
Eminönü/Fatih/İstanbul/Türkiye
info (at) pastacilar.com 
Gsm: 0536 981 1000 Tel: 0212 621 37 53