SOMA YARARINA PASTA

Tüm Pastacılar Derneği (TÜM PASDER) Soma maden faciasında hayatını kaybedenlerin ailelerine destek olmak amacıyla Manisa’da yardım etkinliği düzenledi. Etkinlikte yapılan çekilişle bilet alanlara çeşitli hediyeler dağıtılırken bilet satışından elde edilen gelir, Soma’da maden şehitlerinin ailelerine aktarılacak.

27.06.2014 / 10:18

Bu güne kadar insanların mutlu günlerine, hazırladıkları kutlama pastalarıyla destek olan Tüm Pastacılar Derneği (TÜM PASDER) bu kez Soma’da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin ailelerinin kötü günlerinde destek olmak için harekete geçti. TÜMPASDER, bu amaçla dün Şelale Plaza’da yardım etkinliği düzenledi. Etkinliğe Ankara, Bursa, Eskişehir, Sakarya, Fethiye, Denizli Kocaeli, Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve İstanbul’dan birçok davetli katıldı.

12 METRELİK PASTA YAPTILAR

Etkinlikte bilet alanlar arasında yapılan çekilişlerde sponsor firmalar tarafından pasta malzemeleri hediye edilirken bilet satışından elde edilen gelir Soma’ya bağışlandı. Ayrıca etkinlikte Soma’da acılı ailelere ikram etmek için 12 metre uzunluğunda, üzerinde ‘Her şey Soma İçin’ yazılı pasta hazırlandı.

KÖTÜ GÜNLERİNDE DE İNSANLARIN YANINDA OLMAK İSTİYORUZ

Etkinlik hakkında açıklama yapan Tüm Pastacılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Genel Sekreteri Emin Aydemir, her zaman insanların mutlu günlerinde yanında olan bir mesleği icra ettiklerini, insanların üzüntülü günlerinde de yanlarında olmak istediklerini belirterek; “Soma maden faciası bizi derinden etkilemiştir. Biz insanların sadece mutlu günlerinde değil üzüntülü günlerinde de yanlarında olmak istiyoruz. O yüzden böyle bir etkinlik gerçekleştirdik” dedi.

SOMA’NIN ARDINDAN DÜNYA REKORUNDAN VAZGEÇTİLER

Soma faciasından önce Manisa’da dünya rekoru kıracak bir etkinlik düzenlemeye planladıklarını, ancak Soma’da yaşanan kazanın ardından vazgeçtiklerini kaydeden Emin Aydemir; “Dünyanın en uzun pastasını yapmayı planlıyorduk. Ancak Soma’da herkesi üzen maden faciası meydana geldi. Böyle bir acı olayın üzerine festivalin yapılması uygun olmazdı. Biz de yönetim kurulu üyelerimizle bir karar alarak Soma’da hayatını kaybeden madencilerin yakınlarına yardım etmek amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdik. Buradan elde ettiğimiz geliri Soma’daki ailelere bağışlayacağız” diye konuştu. Türkiye genelinde 450 bin pastacının olduğunu Manisa’da pastacılık sektörünün çok gelişmiş bir durumda olduğunu söyleyen Aydemir, Türkiye TÜMPASDER’in Manisa’da temsilciliğini Hilal Pastaneleri’nin Turan TEKBAŞ'ın üstlendiğini sözlerine ekledi ve Başta, Emeği Geçen, Hilal Pastaneleri Manisa Temsilciliği Turan TEKBAŞ'a, Ovalette Katsan Gıda'ya,
Polen Gıda'ya, AAK Unipro'ya, Ülker Exper Gıda'ya, Denge Gıda'ya, Duygu Ticaret'e, Esinti Pastanesi Mehmet GÖNEN'e,
Keskinoğlu Yumurta'ya, Unufak Pastanesi'ne, Mertekin Gıda'ya, Şelale Plaza'ya, Saruhanbey Pastanesi'ne ve Emeği Geçen Tüm Meslektaşlara Teşekkür Etti.

yorum iconSİZDE YORUM YAPIN

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller pastacilar.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2017 - 2021