FESTIVAL BAŞLIYOR...

29 – 31 Ocak 2015 tarihleri arasında Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından bu yıl 13. Organize edilen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Beylikdüzü’nde Tüyap Kongre ve Fuar Merkezinde yapılacak. Dünyaya açılma noktasında büyüyen ve Türkiye’de yer alan ulusal ve Uluslararası gastronomi markaları açısından büyük bir tanıtım noktası oluşturan İstanbul Mutfak Günleri festival alanı içinde özel açılarla markalara kendilerini tanıtma ve bilinirliklerini artırma imkânı sunuyor. Geçmiş yıllarda da İstanbul Mutfak Günleri içinde yer alan markalar kendi tanıtımları noktasında büyük ivme kazandılar. Bu yıl geçmiş yıllara göre daha geniş bir alandan yapılacak organizasyon birçok farklı tanıtım açısını da beraberinde getiriyor.


29 – 31 Ocak 2015 tarihleri arasında Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından bu yıl 13. Organize edilen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Beylikdüzü’nde Tüyap Kongre ve Fuar Merkezinde yapılacak. Türkiye’nin en büyük gastronomi yarışması ve festivali olan organizasyon 12 yıldır yapılıyor. Dünya Aşçılar Birliği (WACS) işbirliği ile gerçekleşen organizasyon Uluslararası düzeyde gastronomi dünyasını ülkemizde ağırlıyor. Dünyanın gastronomi alanında önde gelen ülkelerinin federasyonları ve dernekleri ile gerçekleşecek organizasyona bu yılda geçmiş yıllarda ki gibi yoğun ilgi bekleniyor. Türk mutfağının dünya mutfağı ile entegrasyonunda büyük adımlar atılmasını sağlayan festival dünya lezzetlerini İstanbul’a taşıyacak. Geçmişte yapılan başarılı organizasyonlarla iki yıl önce Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından “Kıtalar Arası (Continental) ” ünvanı alan İstanbul Mutfak Günleri ülkemizin genç şeflerine Uluslararası düzeyde yarışma imkânı sağlıyor.

Hem yarışmak hem de ülkemizi gezebilme imkanı bulan dünyanın usta şefleri birbirinden renkli organizasyonlarla ağırlanıyor. Turizm açısından da ülkemize büyük değerler kazandıran İstanbul Mutfak Günleri, Türkiye ve dünya Gastronomi kültürüne yeni şefler kazandırırken Türk Mutfağının dünyada daha çok tanınması için köprü görevi üstleniyor.

Ellinin üzerinde kategoride yarışacak olan Türk ve Dünya şefleri madalya alabilmek için kıyasıya mücadele edecekler. Yarışmanın Jüri Başkanlığı’nı Dünya Aşçılar Birliği (WACS) Başkanı Gissur GUDMUNDSSON yapacak. Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu’nun yıllardır yaptığı bu büyük organizasyonla Türk Gastronomi dünyasında katkısı büyük. Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu, Türkiye’de eğitim noktasında yeni açılan okullar ve benzeri sertifikasyon programlarıyla genç ve öğrenci şefleri dünya standartlarında yetiştiriyor.

Dünyaya açılma noktasında büyüyen ve Türkiye’de yer alan ulusal ve Uluslararası gastronomi markaları açısından büyük bir tanıtım noktası oluşturan İstanbul Mutfak Günleri festival alanı içinde özel açılarla markalara kendilerini tanıtma ve bilinirliklerini artırma imkânı sunuyor. Geçmiş yıllarda da İstanbul Mutfak Günleri içinde yer alan markalar kendi tanıtımları noktasında büyük ivme kazandılar. Bu yıl geçmiş yıllara göre daha geniş bir alandan yapılacak organizasyon birçok farklı tanıtım açısını da beraberinde getiriyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Başkanı Yalçın Manav, “ Yıllardır olduğu gibi bu yılda var gücümüzle Türkiye’nin gastronomi alanında ki en büyük yarışmasını en iyi şekilde gerçekleştirmek için çalışacağız. Geçmişe dönüp baktığımızda gerek başka ülkelerde katılıp ülkemizi temsil ettiğimiz yarışmalarda gerekse ülkemizde yaptığımız İstanbul Mutfak Günleri’nde mutfağımızı dünyaya tanıtmak için ülkemize büyük ivmeler kazandırdık. Bu güne kadar bürokrasi dünyasından, yerel yönetimlerimizden, sivil toplum örgütlerimizden ve iş dünyamızdan aldığımız destek ve cesaretle bu yolda emin adımlarla yürüdük. Bu yılda ben inanıyorum ki aynı desteklerin kat kat fazlasını göreceğiz. Yaklaşık 2 bine yakın yarışmacı ve jüri üyesinin katıldığı organizasyonumuzda maddi ve manevi desteğe her zaman ihtiyacımız var. Bu milli bir dava. Yıllar içinde aştığımız yollar dünyada Türk mutfağının ve Türk şeflerinin daha da saygınlık kazanmasını sağladı. Amacımız Türk mutfağını ve Türk şeflerini dünyada hak ettiği yere taşımak. Bunu başarmak içinde en büyük desteğimiz iş dünyasının mücadelemize vereceği büyük katkılar. Bu katkılar Türkiye’nin gastronomi alanında çıtasını yükseltebilmemiz için gerekli. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda en iyi şekilde ülkemizi temsil ederek destekçilerimizle birlikte hedefimize biraz daha yaklaşacağız. Bu günden geçmişte ve gelecekte bizlere destek olan her kişi, kurum ve markaya teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Bağlı bulunan dernekler ve başkanlık ettiğim Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu adına tüm vatandaşlarımızı festivalimize davet ediyor bu coşkuyu birlikte paylaşabilmeyi diliyorum.” dedi.

yorum iconSİZDE YORUM YAPIN

Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyaller pastacilar.com sitesine ve site sahibine aittir. copyright © 2017 - 2021